دسته‌بندی نشده

کابل مناسب

گزینه ارزان تر بین این دو که در بازار بسیار رایج است، آلومنیوم با روکش مس میباشد که به اختصار با نماد CCA نمایش داده میشود.

CCA که مخفف Copper Clad Aluminium است، به کابل هایی گفته میشود که دارای هسته و مغز آلومنیومی هستند که این مغز آلومنیومی به وسیله لایه نازکی از مس پوشیده شده است و برای استفاده در مواقعی که سیستم صوتی شما چندان قوی نیست و یا دارای بودجه محدودی در هنگام خرید هستید، گزینه بسیار مناسبی است.

دسته دوم از کابل ها که تماما از مس ساخته شده اند و به اختصار با نماد OFC نمایش داده میشوند ( کابل Lanzar PW-4030 )، دارای هادی الکتریکی بهتری نسبت به CCA ها هستند.

OFC که مخفف Oxygen Free Copper میباشد، به معنای این است که در ریخته گری رشته های این کابل هرگونه اکسیژن و عوامل خورنده و اکسید شونده تصفیه شده اند.

کابل های مسی دارای ظرفیت انتقال بار الکتریکی بیشتر هستند و میزان افت سیگنال در طول مسیرشان حداقل میزان ممکن است، زیرا با تغییرات دما دچار تنش های حرارتی نمیشود و انبساط و انقباط رشته های آن بسیار کم است.

بهبود بهره وری ای که در استفاده از کابل های مسی حاصل میشود تنش های الکتریکی در خودروی شما را به حداقل رسانده و باعث میشود تا سیستم صوتی شما با حداکثر توان مفید خود کار کند.

با وجود اینکه کابل های مسی OFC گران تر هستند اما مقاومت به خوردگی و اکسید شدن و تولید سولفات در آن ها بسیار بالاست و در دراز مدت هزینه های نگهداری نگهداری شما را کاهش میدهد چرا که در بسیاری موارد کابل های آلومنیومی به دلیل افت توان و ایجاد پدیده سولفات در بین رشته های آن نیاز به تعویض و جایگزین کردن دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *